wtorek, 22 lutego 2011

Konkordia

Dziś zaprezentuję kolczyki. Imię jakie wybrałam na dziś to Konkordia, bardzo ciekawe imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Oznacza harmonię, pokój. Posiłkując się wiedzą znalezioną na Wikipiedii dowiedziałam się, że imię to nosiła jedna z bogiń w mitologii rzymskiej.
W dawniejszych czasach rodzice nadawali nowo narodzonemu potomstwu imię takie które akurat przypadało w danym dniu w kalendarzu. Szczęście mieli chłopcy gdyż ci zawsze mieli imię męskie, niestety z dziewczynkami już tak nie było. Przypuszczalnie jeśli urodziła się córka, a solenizantem był Stanisław dziewczynka nosiła imię Stanisława, Staśka itd. W ten oto sposób moje babcie otrzymały imiona Pelagia i Józefa. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi także Chociebąd. Gdybym żyła w czasach moich babć i rodzice nadali by mi imię Chociebąda to pewnie pozwałabym ich do sądu za znęcanie psychiczne ;)

5 komentarzy:

 1. Sliczne sa te kolczyki! Bardzo podoba mi sie nitka...
  A nawiazujac do imion - babcia mojego meza ma na imie Ludwika...

  OdpowiedzUsuń
 2. Robisz na prawdę śliczne rzeczy. Kolczyki są świetne, prace w postach poniżej - rónież :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.
  Kordonek faktycznie ciekawy, lecz bardzo trudno się go fotografuje, przeważnie zmienia wtedy barwę na granatową. Trudno ująć jego prawdziwy fiolet. Nie wiem dlaczego tak się dzieje

  OdpowiedzUsuń