piątek, 15 listopada 2013

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas Łoniewską

Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Gołuchowie mieli zaszczyt gościć pisarkę Agnieszkę Lingas – Łoniewską. Jej książek nie sposób znaleźć na półkach w bibliotece. Powieści przekazywane są z ręki do ręki. Utwory łączą w sobie miłosne emocje, dramat i zagmatwane ludzkie losy.

Dorobek literacki to między innymi: „Bez przebaczenia”, „Szósty”, trylogia „Zakręty losu”, „Zakład o miłość”, „W zapomnieniu”, „Zatrute pióra”, „W szpilkach od Manolo”, „Łatwopalni”, „Obrońcy nocy”

Pani Agnieszka już jako małe dziecko uwielbiała czytać książki. Często książki nie były stosowne do jej wieku. Jako ośmiolatka zaczytywała się Agacie Christie. Uwielbiała opowieści o Zdzisławie Marchwickim, seryjnym mordercy uznanym przez sąd za „wampira z Zagłębia”. Lektury szkolne miała opanowane z dużym wyprzedzeniem, co czasem wpędzało ją w małe kłopoty gdy zasypiała na lekcjach języka polskiego: „proszę panią, ale ja już to czytałam” tłumaczyła się z żalem.

Literatka początkowo pisała „do szuflady”, tylko znajomi i przyjaciele mieli okazje czytywać jej historiach. Pani Agnieszka pochlebnych opinii nie traktowała poważnie uznając, że nie są one obiektywne. W 2008 roku postanowiła wrzucać swoją twórczość do Internetu. Tutaj również spotkała się z dużym uznaniem czytelników. Za namową przyjaciółki postanowiła poszukać wydawnictwa. Tak doszło do ukazania się 2010 roku książki pt: „Bez przebaczenia”

Książki Lingas – Łoniewskiej przepełnione są sporą dawką emocji, pisarka jednak jak sama przyznaje nie wzrusza się podczas ich pisania. Inspiracją jest dla niej muzyka. Dlatego na ostatnich stronach książek znajdujemy play listę utworów jakie towarzyszyły jej podczas powstawania dzieła.

Fani pani Agnieszki będą zachwyceni tym co przygotowuje dla nich w przyszłym roku. Autorka zdradza iż w 2014 roku planuje wydać aż 4 powieści. Będą to: „Brudny świat”, druga część „Łatwopalnych” oraz 2 powieści których jak na razie tytuł roboczy brzmi „Szukaj mnie wśród lawendy” i thriller „W szponach szaleństwa”


Mistrzyni pióra na co dzień prowadzi blog http://www.agnesscorpio.pl oraz stronę internetową Czytajmy Polskich Autorów http://www.polscyautorzy.pl/ , która ma na celu propagowanie polskiej prozy, pisze recenzje, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz